DIR-Floortime®

Eskişehir'de DIR -Floortime® yaklaşımı ile terapi Eskişehir Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Gökçe GÖKÇÜMEN KOCA ve Psikolog Emine DEMİRKALA tarafından verilmektedir. Terapistlerimiz DIR 101 Kursu ve DIR 201 Kursu - Temel Fonksiyonel Duygusal Gelişim Kapasitelerini Desteklemek kurslarına katılarak başarı ile tamamlamışlardır.

Ayrınıtılı bilgi için http://www.floortimeistanbul.com/uzmanlar.php bağlantısı ve Eskişehir'de ki DIR-Floortime® terapistlerini inceleyebilirsiniz.

DIRFloortime® Yaklaşımı nedir?
Çocuk Psikiyatristi Dr. Stanley Greenspan tarafından önerilen ve kısaca ‘yerde oyun’ (FLOORTIME) olarak adlandırılan bu yöntem anne babalar ve çocukları arasındaki ilişkiyi güven ve keyif içeren etkinliklerle güçlendirmeyi hedefler.

DIRFloortime® farklı gelişen bebek ve çocukların değerlendirilmesi ve gelişimlerinin desteklenmesi için çok boyutlu bir sistem sunar. DIRFloortime® otizm spektrum bozukluğu, gelişim geriliği, Down sendromu, dil ve konuşma bozuklukları, dikkat ve duygusal ve dürtüsel sorunları olan çocuklarla çalışırken kullanılabilir.

DIR® modeli, DIRFloortime® tekniği yapı taşlarından biridir.

DIR® (Developmental, Individual Difference, Relationship-based) modeli klinisyenlere, ailelere ve uzmanlara çocuğu daha iyi anlamak için bir model sunmaktadır.